طراحي و دكوراسيون داخلي

تاريخچه كناف:

تاريخچه كناف:
كناف در سال ۱۹۳۲ توسط كناف الماني ساخته شد و هم اكنون توسط خانواده و اجداد ان رهبري ميشود.
كناف به دليل سبكي و قيمت كم تر از طرح هاي ديگر هم همچنين استقامت بالايي كه دارد مورد استفاده زيادي قرار به همين جهت اين اختراع يكي از بهترين اختراعات قرن ۲۰ قرار گرفت.
طرز نصب كناف
مشخص كردن محل نصب سازه، تراز با ريسمان رنگي ،نصب سازه تراز، پس از تعيين خط تراز سقف خم كردن، انتهاي آويز اتصال آويز به سقف اصلي، باز كردن ركاب ، احاطه سازه باربر توسط ركاب، بستن ركاب، اتصال ركاب به آويز و گلاژ سقف توسط پين، سازه باربر تكميل شده، اتصال سازه باربر به ركاب توسط پيچ LN ، اتصال سازه پانل خور به سازه باربر توسط پل، اجراي نوار چسب جداكننده ، استقرار پانل با استفاده از بالابر، اتصال پانل به زير سازي توسط پيچ كناف، پانه گذاري تكميل شده ، درزگيري، برش اضافات نوار چسب جداكننده،

 


كناف و ديگر مزاياي استفاده از سيستم كناف دسترس آسان به تاسيسات مكانيكي و الكتريكي مي باشد. كه در صورت تركيدن لوله و… به راحتي مي توان قسمت آسيب ديده را تشخيص داد و تعمير كرد و در صورت آسيب ديدگي ديوارهاي كناف در اثر ضربه هاي نامتعارف به راحتي فقط قسمت آسيب ديده تعويض و تعمير مي باشد كه اين دو مورد افزايش عمر مفيد ساختمان را به همراه دارند (ديوارهاي كناف داراي مقاومت بالايي هستند و مقابل ضرباتي نظير ضربات بدن انسان هيچ آسيبي نمي بينند).در صورت نياز به تغيير كاربري بنا با توجه به خصوصيات كناف به راحتي مي توان اين كار انجام داد.
در بهسازي ساختمان هاي قديمي نيز مي توان از روش نوين كناف بهره گرفت در مناطقي نياز به ساخت و ساز سريع باشد مانند مناطق زلزله زده سيستم كناف داري اولويت مي باشد.
با استفاده از سقف كناف در اشپزخانه،اتاق خواب و همچنين در اتاق نشيمن ميتوان فضاي خانه دلنشين و زيبا كرد.
در كل سقف كاذب يك در طرح جديد و نو در معماري و طرح هاي داخلي خانه به حساب مي ايد كه خيلي با سليقه ايراني ها و خارجي ها خوش امده و در انواع و طرح هاي مختلف استفاده ميشود كه هم سبك تر و هم در مواردي ارزان تر است.

حتما تا به حال طرح هاي كناف بسياري در سقف واحد هاي مسكوني و تجاري مختلف توجه شما را به زيبايي خود جلب كرده است، و در سوي مقابل ممكن است از برخي از كج سليقگي ها در طراحي و اجراي مدل هاي كناف رنج برده باشيد. ايجاد سقف كاذب با استفاده از كناف هر روز محبوبيت بيشتري مي يابد و در نتيجه نياز به طرح هاي متفاوت و مدرن تر باعث ايجاد ايده هاي جديد و بكر در طراحي سقف كاذب كناف مي شود.
مزيت اصلي كناف :
كناف و اولين مزيت استفاده از سيستم كناف سبك سازي مي باشد . اين نوع مصالح در مقايسه با مصالح سنتي حدود ده تا پانزده برابر سبك تر است .در نتيجه با كاهش بار مرده اي ساختمان و عدم استفاده از اجزاي غير سازه اي سنگين تاثير نيروي زلزله بر ساختمان كمترمي شود .درصورت تخريب ساختمان به علت سبكي سيستم كناف از خطر جاني براي ساكنان به مقدار قابل ملاحظه اي كاسته مي شود . علاوه بر سبكي پانل هاي گچي كناف نحوه اتصال انعطاف پذير پانل ها به پروفيل ها هم باعث كاهش نيروي زلزله مي شود .بدين صورت كه استاد ها در داخل رانرها جاي بازي دارند و اين دو بهم پيچ يا پرچ نمي شود و پانل ها ي گچي و مصالح كناف به هر دوي اين پروفيل ها پيچ
خواهند شد .

 

از ديگر مقالات ما بازديد نماييد :

 

دكوراسيون داخلي ساختمان مسكوني , طراحي داخلي لابي , طراحي روف گاردن , طراحي داخلي رستوران مدرن , ويترين مغازه , دكوراسيون داخلي تجاري , طراحي دكوراسيون داخلي , طراحي مغازه , طراحي داخلي صرافي , طراحي داخلي طلا فروشي , طراحي داخلي ويلا دوبلكس , طراحي اداري , طراحي داخلي هت


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۳۲:۵۶ توسط:معلم موضوع: