طراحي و دكوراسيون داخلي

طراحي داخلي چيست ؟

طراحي داخلي چيست ؟

هدف از طراحي هايي كه انجام مي شود عبارت است از سازمان دادن به اجزا يك مجموعه براي دست يابي به يك نتيجه خاص و مشخص براي رسيدن به هدف مشخص مي باشد. يعني يك مجموعه از وسايل و اثاثيه را با نظم خاص و هدفي مشخص در كنار يك ديگر قرار دهيم تا به نتيجه دلخواه برسيم. همچنين در طراحي داخلي اجزايي كه انتخاب مي شوند در الگو هاي سه بعدي در كنار يك ديگر قرار مي گيرند و در طراحي داخلي دو مسئله زيبا شناسي عملكردي و رهنمود هاي رفتاري خود نمايي مي كنند. رابطه هايي كه به وسيله الگو ها در بين عناصر قرار مي گيرند در نتيجه كار مشخص كننده ديداري و نحوه قرار گيري صحيح عناصر در فضاي داخلي مي باشند و در در چيزي كه ما مي بينيم و يا درك مي كنيم تاثير دارند.

طراح داخلي و ارتباطات طراح داخلي

گسترش دادن فرم هاي ساختماني و سيستم هاي محيطي ساختمان اشاراتي براي طراح داخلي دارد و كار ديگر اعضاي تيم طراحي داخلي بر اساس اطلاعاتي مي باشد كه طراح داخلي از مشتري و فضا و فعاليت هاي مورد نظر در نتيجه كار، جمع آوري مي كند. اگر اين اطلاعات جمع آوري نشود و يا به صورت صحيح نباشد خروجي و نتيجه پاياني كار آن چيزي كه مد نظر مي باشد نخواهد بود. طراح داخلي در طول انجام يك پروژه ارتباطات زيادي خواهد داشت كه تعدادي از آن ها را عنوان مي كنيم.

طراح داخلي فردي مي باشد كه مي تواند به صورت انفرادي و يا گروهي با ديگر مهندسان شركت هاي طراحي مشغول به كار شود.
همچنين طراح داخلي مي تواند به عنوان يك مشاور معماري در يك شركت استخدام شده و مشغول به كار شود.
طراح داخلي با معماران و مهندسان و مشاور هاي يك شركت ارتباط داشته و با آن ها در تماس مي باشد.
طراح داخلي با نماينده هاي مشتري از جمله مدير تسهيلات و رئيسان و مصرف كننده نهايي ارتباط كاملي دارد.
طراح داخلي اصولا رابط بين مشتري ها و منبع تامين كننده مصالح كاري و اثاثيه لازم براي كار مي باشد.
علاوه بر اين ها طراح داخلي در طول ساخت يك ساختمان و يا پروژه با پيمان كار و وسايل نيز در ارتباط مي باشد.
عكس دو

در يك كار تيمي و پروژه اي طراحي داخلي همه اعضاي تيم ساخت و طراحي بايد تلاش خود را بكنند تا احترام خود را نگهدارند و به كسي در طول انجام كار بي احترامي نكنند. در طول انجام كار اين ما هستيم كه عناصري كه بايد از آن ها استفاده شود را مشخص مي كنيم و چگونگي قرار دادن عناصر در الگو را مشخص مي كنيم. روند طراحي داخلي كار معمولا به صورت خطي آورده شده است اما در واقع اين روند كاري به صورت دايره اي مي باشد كه به اين صورت است كه تجزيه و تحليل اطلاعات و ارزيابي آن در اين روند دايره اي قرار مي گيرند و آن قدر اين چرخه تكرار مي شود تا نتيجه مطلب و دلخواه از چيدمان خوب و مكان يابي درست به دست بيايد. در اكثر كار ها روند كار بدين صورت و دايره اي مي باشد اما هستند كار هايي كه به صورت خطي نيز فرايند آن ها انجام مي پذيرد.

 

 

طراحي منزل مسكوني , طراحي لابي , اجراي روف گاردن , طراحي رستوران , ويترين جلوي مغازه , طراحي داخلي مجتمع تجاري , دكوراسيون داخلي , دكوراسيون داخلي مغازه , دكوراسيون داخلي صرافي دكوراسيون داخلي طلا فروشي , طراحي ويلا ,دكوراسيون اداري دكوراسيون داخلي هتل


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۳۸:۴۷ توسط:معلم موضوع:

ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده